قرص لاغری چیست؟

قرص لاغری هر محصولی است که شما به صورت خوراکی مصرف می کنید که به محتوای رژیم معمولی شما افزوده می شود. همه مکمل ها در نظر گرفته شده برای ترویج کاهش وزن هستند؛ یک مکمل ممکن است جایگزین تغذیه ای با ارزش برای مصرف کنندگان باشد که به اندازه کافی از یک عنصر خاص در غذاهای روزانه خود دریافت نمی کنند. تا 50٪ از کسانی که با معیارهای اختلال خوردن مواجه می شوند، طبق رفتار تغذیه ای، قرصهای لاغری بدون مکمل، مکمل های گیاهی یا داروهای تجویزی برای کاهش وزن استفاده می کنند. به استثنای موارد استفاده از داروهای کاهش وزن، به دلائل پزشکی قانونی تحت نظارت پزشک، شما با استفاده از این محصولات می توانید خود را در معرض آسیب قرار دهید.

مکمل های غذایی حاوی چه موادی هستند؟

یک مکمل غذایی ممکن است حاوی:

ویتامین ها

مواد معدنی

اسیدهای آمینه (بلوک های ساختمان پروتئین)

آنزیم ها

گیاهان دارویی / گیاهان

عصاره های گیاهی

محصولات ارگانیک

افراد به دلایل مختلف از مکمل های رژیم غذایی استفاده می کنند: برای از بین بردن یا افزایش وزن، برای بازگرداندن مواد مغذی از دست رفته، برای ساخت بافت عضلانی، برای حمایت از عملکرد های فیزیکی مانند بینایی، بهبود خواب و یا افزایش انرژی.

فقط به این دلیل که یک قرص لاغری یا مکمل در بسته بندی جذاب در یک داروخانه محلی یا از طریق فروشنده آنلاین به فروش می رسد، به این معنی نیست که بی خطر است. بسیاری از مصرف کنندگان آگاه نیستند که محصولاتی که به عنوان مکملهای تغذیه به بازار عرضه می شوند، توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تنظیم نمی شوند، مگر اینکه محصول دارای عنصر جدید باشد. طبق مکمل غذایی و قانون آموزش بهداشت (DSHEA) سال 1994، مسئولیت تولیدکنندگان این است که اثبات کنند که یک مکمل ایمن است و نه همه تولید کنندگان با این الزام مطابقت دارند. بسیاری از تولیدکنندگان متهم به ادعای دروغین در مورد محصولات خود، اضافه کردن مواد دارویی به مکمل های خود و یا تولید مکمل های آنها در شرایط ناامن شده اند.

قرص لاغری ؛ دروغ یا واقعیت؟

اگر شما در جستجوی قرص های لاغری هستید که به کاهش وزن کمک می کند، گزینه های زیادی دارید. شرکت هایی که این محصولات را توزیع می کنند ادعا می کنند که مواد موجود در مکمل ها می توانند به شما در دستیابی به نتایج زیر کمک کنند:

 • میل خود را برای غذا (مرغ، گرده زنبور عسل، رازیانه)
 • قبل از غذا خوردن بیش از حد احساس کنید (آدامس گار، پسیلیوم)
 • سرعت متابولیسم خود را افزایش دهید (کافئین، گارناها، سینفرین، ویتامین B-پیچیده)
 • کاهش تولید چربی بدن (چای سبز، اسید هیدروکریتریک، دانه کتان)
 • بدن خود را از جذب چربی در غذاهایی که می خورید حفظ کنید (کندریتین)

انواع قرص لاغری

قرص لاغری در مورد هر نوعی که می توانید از طریق دهان - از قرص ها و کپسول ها به پودرها، مایعات و چای استفاده کنید، در دسترس است. بعضی از محصولات با غذا مصرف می شوند، در حالی که دیگران به جای وعده های غذایی مصرف می شوند. قرص های رژیم غذایی بدون قند، به طوری که باعث تحریک متابولیسم بدن شما می شوند، به کاهش وزن کمک می کنند، سیستم بدن شما برای مصرف انرژی. عنصر اصلی در محصولات مانند دگزامتیم با پشتیبانی متابولیک، کافئین است که یک محرک عصبی مرکزی است که ممکن است به شما کمک کند که از طریق فرایندی به نام ترموژنز، چربی بخورید. اما خطرات استفاده از این محرک ها ممكن است از مزایای بیشتر باشد.

آیا قرص لاغری خطرناک است؟

بسیاری از مکمل های رژیم غذایی بی ضرر هستند، و برخی حتی ممکن است در ایجاد احساس کامل، سوختن چربی یا افزایش متابولیسم شما موثر باشند. اما برخی از مواد مغذی محبوب در محصولات کاهش وزن توسط FDA ممنوع شده اند زیرا عوارض جانبی مضر مانند این است:

 • افزایش ضربان قلب
 • فشار خون بالا
 • تحریک
 • اسهال
 • بی خوابی
 • مشکلات کلیوی
 • آسیب کبدی
 • خونریزی از رکتوم

انواع قرص لاغری که خطرناکند

Ephedra - ممنوع

هنگامی که به طور گسترده ای به عنوان یک عنصر در مکمل های رژیم غذایی فروخته شد، اپدراسیون محرک گیاهی چینی در سال 2004 ممنوع شد زیرا شواهدی وجود دارد که مصرف آن می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی را افزایش دهد. در سال 2005، یک دادگاه پایینتر تصریح کرد که ممکن است اگزدرا در دوزهای کوچک استفاده شود. در سال 2006، دادگاه تجدیدنظر فدرال مجوز اصلی FDA را مجددا مجوز داد، و تصریح کرد که اپدرا بسیار خطرناک است تا به عنوان مکمل در هر دوز استفاده شود.

هیدروکسیت - ممنوع

برخی از محصولات کاهش وزن می توانند باعث آسیب جدی به کلیه ها، کبد و سایر ارگان های حیاتی شما شوند. محصولات هیدروکسیت ممنوع و در سال 2009 به دلیل گزارشات واکنش های جدی ناشی از آن، از جمله هپاتیت و زردی ممنوع شد. یکی از افرادی که این مکمل های چربی سوز را گذرانده اند، درگذشت؛ دیگر نیاز به پیوند کبد است.

Fenfluramine

یکی از دو ماده فعال در رژیم غذایی Fen-Phen که در رژیم غذایی نامطلوب است، در اواخر 1990s پس از آنکه مواد مخدر به موارد آسیب های قلبی و بیماری ریه مرتبط بود، به یاد می آمد. Phentermine، یکی دیگر از مواد اولیه اصلی در Fen-Phen، در موارد خاص برای کاهش وزن تجویز می شود، اما باید فقط با نسخه پزشک مورد استفاده قرار گیرد.

قرص لاغری مریدیا - از بازار خارج شد

سیبوترامین، داروهای تجویزی فروخته شده به عنوان مرییدیا، از سال 2010 پس از یک مطالعه بالینی، نشان داد که این دارو می تواند خطر حمله قلبی یا سکته را افزایش دهد. طبق گفته موسسه ملی بهداشت، سیبوترامین در ابتدا به عنوان یک راه حل کاهش دهنده اشتها و کاهش وزن درازمدت تجویز شد. تولید کننده به طور دائم تولید را متوقف کرد پس از اینکه مریدیا با شواهدی از آسیب قلبی عروقی همراه بود.

میزان مصرف قرص لاغری

بسیاری از قرص های لاغری که شما در فروشگاه های محلی خود می بینید به طور کلی برای مصرف انسان شناخته شده اند. اما فقط به این دلیل که این داروها بدون نسخه تجویز می شود، به این معنی نیست که شما می توانید بیش از دوز توصیه شده با خیال راحت مصرف کنید یا آنها را با داروهای دیگر ترکیب کنید بدون اینکه عوارض جانبی جدی داشته باشید. از آنجا که مکمل های رژیمی به طور گسترده ای در رسانه های تجاری یا آنلاین در دسترس هستند، افرادی که دارای اختلالات خوردن هستند دسترسی آسان به این محصولات را دارند و احتمالا به آنها سوء استفاده می کنند.

چه زمانی قرص لاغری خطر ناک است؟

در برخی موارد،قرص لاغری ممکن است بخشی مفید از یک برنامه بازپروری اختلالات خوردن باشد. به عنوان مثال، اختلال خوردن غذا ممکن است بیماران اضافه وزن یا مضر چاقی را ترک کنند. اما در بسیاری از موارد، این محصولات توسط نوجوانان یا بزرگسالانی که نیازی به کاهش وزن ندارند مورد آزار قرار گرفته است. در چنین مواردی، استفاده از یک قرص رژیم غذایی خطرناک است، حتی تهدید کننده زندگی. تمرکز یک برنامه توانبخشی اختلالات خوردن در حمایت از هر مشتری به صورت جداگانه در اهداف بهبود او است. این که آیا بدست آوردن یا از دست دادن وزن است یا خیر، به تیم درمان است که ممکن است پزشک، درمانگر، مشاور و متخصص تغذیه باشد. اگر یک قرص رژیم غذایی توسط یک متخصص پزشکی توصیه می شود، آنها هستند.:: برچسب ها : لاغری با قرص , رژیم لاغری , تناسب اندام , داروی لاغری , قرص چربی سوز ,
ن : زندگی سالم
ت : چهارشنبه 19 دی 1397
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند چاپ دیجیتال گریتینگ
بستن تبلیغات [X]